تشک رویال | ویژگی بارز یک تشک راحت

ویژگی یک تشک مناسب چگونه می باشد؟

تشک که برای خواب خریداری میکنید که  مناسب برای خواب و استراحت شما می باشد باید در بردارنده ویژگی‌های باشد که در زیر به آن اشاره می کنیم :

۱- راحتی تشک : یک تشک مناسب تشکی می باشد که ستون فقرات بدن را در بهترین وضعیت حفظ نماید یعنی شکل مهره‌ها باید به صورت اس انگلیسی باشد تا کمترین فشار ممکن به ستون مهره‌ها وارد بشود. هنگامی که خواب هستید معمولا وزن بدن شما بین کمر و باسن و کتف‌ها پخش می‌شود  در این حین نرمی تشک  که انتخاب کرده اید باید به گونه‌ای باشد که در طول خواب کهدر طول شب دارید در وضعیت مناسبی قرار بگیرد.

۲- دوام تشک : به دلیلی این که هر فرد در طول شبانه روز ۸ ساعت از تشکی که برای خواب استفاده می‌کند باید فنر و سایر اجزا تشک  از دوام  و مقاومت بالایی برخوردار باشد.

۳- فضا: اندازه تشک متناسب با اندام  افرادی  که می‌خواهند از آن برای استراحت در طول شب استفاده کنند باید اندازه استانداردی داشته باشد تا در صورت حرکت و غلت زدن  فرد در خواب فضای کافی وجود داشته باشد. تشک‌های مسافرتی  که در مسافرت از آن ها استفاده می شود تنها برای چند شب قابل تحمل می‌باشد و برای استفاده طولانی مناسب نیست .

۴- فنر تشک : نوع فنری که در تشک استفاده می‌شود، بر کیفیت تشک نقش مهمی دارد. فنر تشک باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که تکان خوردن فرد در هنگام خواب باعث نوسان بیش از حد آن نشود و شخص  که در کنار او خوابیده را متوجه خود نکند. همچنین کیفیت فنر باید به صورتی باشد که در استفاده طولانی مدت جهت خوابیدن روی آن سر و صدا ایجاد نکند.
 

۵- اسفنج تشک : هر چه وزن و تراکم اسفنج بکار رفته در تشک بیشتر باشد، تشک سفت‌تر و با کیفیت‌تر خواهد بوده و برای خوابی رات مناسب‌تر خواهد بود

۶- محافظ تشک: بعضی از برندهای تشک برای محصول خود یک کاور پارچه‌ای نیز در نظر می‌گیرند که در صورت کثیف شدن قابل شست‌وشو می‌باشد این پاره از تشک شما در طول استفاده مداوم از آن محافظت خواهد کرد .

تشک رویال

تشک رویال اصل